Ortodoncja - nasza oferta leczenia, aparaty wyjmowane, stałe na zęby

Nieprawidłowo ustawione, stłoczone zęby oraz zaburzone relacje szczęki i żuchwy mogą powodować u pacjentów brak akceptacji otoczenia z powodu wyglądu, nieprawidłową czynność stawów skroniowo- żuchwowych, trudności w żuciu i mowie, większą podatność zębów na urazy, starcia, choroby przyzębia i próchnicę zębów (utrudniona higiena). Warto podjąć więc leczenie ortodontyczne nie tylko z powodów estetycznych ("krzywe zęby") ale również scricte zdrowotnych, które są dużo bardziej niebezpieczne dla ogólnego zdrowia pacjenta.

W naszym gabinecie oferujemy Państwu:

 1. Diagnostykę ortodontyczną (badanie zewnątrz- i wewnątrzustne, wykonanie i analiza modeli gipsowych, ocena badań radiologicznych i zdjęć fotograficznych)
 2. Indywidualny plan leczenia (omówienie wyników badań, ustalenie oczekiwań pacjenta i dogodnego czasu rozpoczęcia terapii, informacja o rozpoznaniu, rokowaniu, możliwościach i metodach leczenia, rodzajach aparatów, przewidywanym czasie leczenia i kosztach)
 3. Profilaktykę ortodontyczną
 4. Wczesne leczenie dzieci aparatami wyjmowanymi. Poprawa warunków anatomicznych i czynnościowych we wczesnych okresach życia zabezpiecza przed nasilaniem się i utrwalaniem wad zgryzu w okresach późniejszych. Dlatego proponujemy proste aparaty ortodontyczne, wyjmowane do posiłków i mycia, które możemy z powodzeniem stosować w ciągu dnia i w nocy u dzieci z uzębieniem mlecznym i mieszanym
 5. Leczenie wad zgryzu u młodzieży i dorosłych aparatami stałymi. Do leczenia zaburzeń zgryzu uzębieniu stałym proponujemy w zależności od wady stałe aparaty grubołukowe, zakładane na zęby od strony podniebienia lub aparaty przyklejane do powierzchni zębów od strony warg i policzków. Dysponujemy nowoczesnymi aparatami estetycznymi- porcelanowymi, kryształowymi i metalowymi, sprawdzonych, czołowych producentów na świecie.
 6. Ortodontyczne przygotowanie do leczenia protetycznego. W celu ograniczenia rozległości uzupełnień protetycznych a nawet ich uniknięcia proponujemy leczenie ortodontyczne pacjentom dojrzałym, którym zależy na komforcie i estetyce twarzy.
 7. Leczenie zespołowe:
  1. stomatologiczne przygotowanie do leczenia ortodontycznego (higienizacja, leczenie ubytków próchnicowych)
  2. leczenie ortodontyczno- periodontologiczne
  3. leczenie ortodontyczno- chirurgiczne
  4. leczenie uzupełniające:
   • estetyczne- kosmetyczna korekta kształtu zębów, wybielanie
   • protetyczne- uzupełnienie braków zębów
   • retencyjne- utrwalające osiągnięte wyniki.

Zobacz kolejne etapy leczenia ortodontycznego w naszym gabinecie wraz z cenami wizyt. Zapraszam również do zapoznania się z ciekawym wywiadem dotyczącym problematyki ortodontycznej, gdzie w przystępnej formie pytań i odpowiedzi przedstawiam szeroki zakres zarówno profilaktyki ortodontycznej jak i zagadnień związanych z leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych pacjentów.