Aktualności

Leczymy zęby pod mikroskopem!

Zapraszamy do nas na leczenie endodontyczne i chirurgiczne pod mikroskopem stomatologicznym. To zaawansowane urządzenie firmy CarlZeiss dzięki ogromnemu powiększeniu pola zabiegowego, pozwala lekarzowi dentyście na odszukanie... 

słabo widocznych ujść kanałów zęba, precyzyjne udrożnienie i wypełnienie kanałów czy usunięcie pozostawionego w kanale narzędzia. Oddaje nieocenione usługi również w mikrochirurgii stomatologicznej. Co to znaczy dla pacjenta? Możliwość ponownego leczenia kanałowego (endodontycznego) zębów, które są źle przeleczone kanałowo i często kwalifikowane do usunięcia, uratowanie zębów zakwalifikowanych do leczenia endodontycznego lecz w związku z brakiem możliwości udrożnienia kanałów przez lekarza stomatologa, tradycyjnymi metodami bez użycia mikroskopu, nie są leczone endodontycznie. Mikroskop to również oszczędność czasu bo zabiegi endodontyczne, które zwykle wymagają kilku wizyt u stomatologa, mogą być wykonane na jednej; dłuższej wizycie.

Sprawdź, czy w Twoim przypadku chirurg może poczekać; warto ratować każdy ząb- odbudowa miejsca po usuniętym zębie jest zawsze bardziej kosztowna i czasochłonna niż jego ratowanie. Po wyleczeniu i prawidłowym wypełnieniu kanałów zęba, możliwa jest odbudowa protetyczna w postaci wkładu koronowo- korzeniowego oraz porcelanowej korony protetycznej lub (przy mniejszym zniszczeniu korony zęba) rekonstrukcja korony zęba przez stomatologa nowoczesnymi materiałami światłoutwardzalnymi. Taka odbudowa nie wymaga ingerencji chirurgicznej w kość bo zachowane są pierwotne korzenie leczonego zęba, jest zupełnie bezbolesna i może być użytkowana przez wiele lat a co również ważne pozwala oszczędzić znaczne środki finansowe w porównaniu z koniecznością implantacji po usuniętym zębie.

Więcej o leczeniu pod mikroskopem w naszym gabinecie znajdziesz tutaj.

Zapraszam,

Pani Ortodontka:-)